Ads Top

Hakkımda

Lisede amcaoğlu, üniversitede prof ve enjektör, sivil hayatta ise aga diye tabir edilen, aslında gerçek ismi Gürcan olan, sessiz sakin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. İniişli çıkışlı bir ilkokul hayatının ardından, kendimi lisede buldum. Kötü giden dersleri, lise 3'de düzeltme kararı aldım fakat bu kararı da lise 4'de uygulayarak altın vuruşu yapmış bulundum. Hazır bilgiler tazeyken, bu gazla üniversite de okunur deyip, atladım trene, gittim Kocaeli Üniversitesine. Görenler, vay amk. o kadar yol gidilir mi her gün dedi ama kararlıydım ve uzatmadan, takıntı bırakmadan bitirdim okul faslını.


Sıra geldi askerliğe. Yaklaşık olarak 1 sene kadar boş kaldım ve bu boşlukta da biraz kendime zaman ayırıp, biraz da çalıştım. %50 diyelim buna. Kendime ayırmış olduğum zaman içerisinde farklı uğraşlara yönelmek için aldığım fotoğraf makinesi ile birlikte yollarda buldum kendimi. Normal baktığım şeylere, artık farklı açılardan bakmaya başlamıştım ve bu durumun farkına varmak güzeldi. Bu arada, çekmiş olduğum fotoğraflara 500px albümünden ulaşabiliyorsunuz.


Fotoğraf, iş, tatil faslı bir kenarda kalsın, yaş 21 olmuştu ve artık askere gitme vakti gelmişti. Acemi birliğim İzmir / Seferihisar, usta birliğim de Siirt oldu. Twitter'da, Facebook'da vakit harcayarak askerliği hızlandırdım. Günlerim bittiğinde çocuklarla ayrılmak zor geldi.


Hayat hikayesini boşverelim şimdi. Hoşlandığım en büyük iş, fotoğraf çekmek. Dünya ile irtibatı kesiyorsunuz adeta. İşin aslı sadece fotoğraf çekmek de değil, onları işlemek. Fotoğraf işlerken, video işlemeye başladım.. Mac OsX'de merak saldım ve kendi sistemime kurdum. Zamanımın çoğu daha farklı neler yapabilirim, denemediğim bir şey kaldı mı? soruları ile geçiyor.


Bu arada adana kebabını, mat siyahı, griyi, yeni yeni konuşmaya başlayan çocukları, söz verip vaktinde gelen insanları, yüksek sesle müzik dinleyen insanları, tren yolculuğunu, klarnet sesini, Pixie Lott'ı ve Göksel'i severim. Damar dinleyen kızı, sigara içen adamı, maç yorumu yapan programları, kendi fotoğrafını çeken hıyarı, Starbucks'a giden bonkörleri sevmem.
Blogger tarafından desteklenmektedir.